053-7282928 1-800-310-222

רטיבות בקיר ועובש בקיר

רטיבות בקיר

במדינה שבה מים נמצאים תמיד במחסור ואומה שלמה נושאת את מבטה למפלסו של אגם צפוני קטן אחד, קשה מאוד לראות במים כאויב. אולם המציאות היא שאפילו המים התמימים ביותר יכולים להסב לנו נזקים כבדים, במיוחד כשהם מגיעים בצורת רטיבות בקיר או רטיבות בתקרה. במאמר הבא תוכלו ללמוד על הסכנות שיכולות להיגרם כתוצאה מרטיבות ומנזילות מים בקיר, וכיצד ניתן למנוע אותן.

רטיבות בקיר או בתקרה יכולה להיגרם מכמה סיבות:

  • היעדר איטום גגות או איטום לקוי של גג הבית, שגורם לחלחול מי הגשמים לתוך התקרה והקירות
  • איטום לקוי של מרפסות
  • איטום לקוי של קירות ורצפת חדרי האמבטיה
  • בעיות בצנרת החבויה בתוך הקירות (סדק, דליפה, פיצוץ בצינור)
  • שרידים של רטיבות קודמת שהייתה חבויה ופורצת עכשיו (רטיבות קפילארית)

אף כי לרטיבות בקיר יש גורמים שונים, התוצאות, לצערנו, תהיינה בדרך כלל זהות והרסניות במיוחד והבבדל הוא רק בעיתוי בו אותר וטופל העניין!

רטיבות בקיר

סכנות בריאותיות הנגרמות בעקבות רטיבות ועובש

נזילות מים ורטיבות בקיר או רטיבות בתקרה יכולות לגרום ללא מעט בעיות: פגיעה באסתטיקה של הבית, ליקויים בטיחותיים, ירידת שווי הנכס ועוד. אולם הסכנות החמורות ביותר שעלולות להיגרם הן במישור הבריאותי.

כידוע, כשמים באים במגע ממושך עם קירות בטון התוצאות אינן חיוביות: נוצרים כתמי רטיבות מכוערים, הסיד והטיח מתקלפים ואפילו טיפות מים מתחילות לזלוג על אפנו. אך אם נזילות אלו לא יטופלו בהקדם עלול להתפתח מפגע תברואתי של ממש. כי נזילות בקיר או בתקרה יתפתחו במוקדם או במאוחר לבעיות של עובש וטחב.

בית שנגוע בבעיית העובש הינו מסוכן ביותר, שכן העובש הוא לא בעיה אסתטית אלא מפגע תברואתי של ממש. חשוב ביותר לפתור בעיותמסוג זה במיידי, ברגע שזיהיתם את הסממנים הראשונים של עובש בתקרה. ככל שהבעיה הופכת להיות חמורה יותר, כן קשה יותר לטפל בה.

עובש בקיר הוא הרבה יותר ממפגע אסתטי, נוסף על כך שהוא מכער את חזות הבית שלנו, העובש מסוכן עבורנו גם מבחינה בריאותית. הוא מורכב מאורגניזמים חיים, שמסוכנים ביותר לבני האדם וגורם להעכרת האוויר שאנו נושמים ומסוכן במיוחד עבור קשישים, ילדים וחולי אסתמה. בדיוק בשל סיבה זו אסור לשהות זמן ממושך בחדר שיש בו עובש. וכשהוא משולב עם טחב, הסכנה גדלה שבעתיים.

רטיבות בקיר

רטיבות בקיר – הפתרון: מניעה!

רטיבות בקיר או בתקרה יוצרת קרקע פורייה להתפתחותן של פטריות ומרבצי חיידקים, ובמילים אחרות עובש בקיר. אם הקירות שלנו כבר נגועים בעובש, מצבנו בכי רע והטיפול בבעיה יהיה יקר וארוך יותר. ייתכן מאוד שאף ניאלץ להתפנות מביתנו כדי לא לסכן את בריאותנו עוד יותר. לכן, הפתרון הטוב ביותר הוא מניעה.

ככל שנקדים לטפל בבעיות רטיבות ונזילות בשלביהן המוקדמים, כך נוכל להימנע מעובש בקיר ומהסכנות הבריאותיות שהוא מביא עימו. ככל שנקדים לאתר את מקור הנזילה ונטפל בבעיה במקצועיות, כך נוכל לחסוך לנו לא מעט צרות וגם כסף. לכן, עלינו למהר ולהזמין איתור נזילות מיד עם הופעתם של כתמי הרטיבות בקיר או בתקרה.

לא מחכים, מטפלים!

אל תחכו שכתמי הרטיבות יתפתחו לכתמי עובש וטחב. אל תחכו גם שהם יגרמו להתקלפות הסיד והטיח. הזמינו איתור נזילות מיד עם הופעת הכתמים הראשונית או נזילות המים הראשונות, ותוכלו להימנע מאחת הסכנות הבריאותיות החמורות שיכולות להיות בבית שלכם.

אנו בחברת תרמוטסט מתמחים בביצוע איתור נזילות ונשמח לסייע גם לכם לפתור את בעיית נזילות המים שיש לכם. לפרטים נוספים – צרו עמנו קשר ונשמח לסייע לכם בכל בעיה

עובש בתקרה

גיליתם עובש בתקרה? האם מייד רצתם לארון חומרי הניקוי בחיפוש אחר אקונומיקה? ותרו על האקונומיקה ותפנו למומחים. ולא משנה מה יקרה – בשום פנים ואופן אל תנקו עובש באקונומיקה!

חברת תרמוטסט מתמחה בפתרון בעיות עובש בקירות הבית במהירות, ביעילות ובטווח הארוך.

אם גיליתם עובש, הרימו אלינו טלפון ללא דיחוי 222 – 310 – 1800

חברת תרמוטסט מספקת לכם שירות ברמה גבוהה במיוחד:

  • איתור יעיל ומדויק של מקור הרטיבות, שגרמה להתפתחות העובש
  • האיתור מתבצע ללא שבירת קירות או כל פגיעה אחרת ברכוש
  • הבדיקה מתבצע במהירות רבה
  • הגעה מהירה לבית הלקוח
  • שירות נעים, אדיב ומקצועי

בעיות עובש בתקרה לא פותרים באקונומיקה

אקונומיקה נתפסת הרבה פעמים כפתרון יעיל לכל בעיה של לכלוך – אך לא במקרה של עובש. למעשה, מריחה של אקונומיקה לא פותרת את הבעיה, אל מחמירה אותה בצורה משמעותית. מעבר לזאת, בכדי להגיע לפתרון אמיתי חשוב ביותר לטפל לא רק בעובש עצמו, אלא בעיקר במקור הבעיה, כלומר מוקד הרטיבות. חברת תרמוטסט מתחילה את הטיפול שלה בעובש בתקרה מאיתור מוקד הרטיבות, שלעיתים קרובות יכול להיות רחוק מהאזור הנגוע.

חברת תרמוטסט מתמחה באיתור מוקד הנזילה בצורה יעילה ומהירה, ומאפשרת להגיע לפתרון איכותי וסופי שלהבעיה. אם זיהיתם כתמים כהים על התקרה, אל תהססו ותפנו אלינו מייד.