איתור נזילה סמויה

במדינה כמו ישראל, כל טיפת מים חשובה. תופעות רבות של נזילות סמויות מהצנרת גורמות לבזבוז אדיר של מים,דבר מה שאנו לא יכולים להרשות לעצמנו במדינה שכוחת מים כמו ישראל. ישנן מספר דרכים יעילות לאיתור הנזילות הסמויות וכמובן לטיפול בהן.

מהי נזילה סמויה?

נזילה סמויה למעשה היא נזילה בצנרת הנגרמת עקב פגמים אינהרנטיים בצנרת, בלאי, שחיקה והתיישנות הצנרת שגרמו לה להתפוצץ וליזול או תזוזה של הקרקע או הפיגומים. הצנרת שבה לרוב נמצא את התופעה של נזילה סמויה היא צנרת תת קרקעית, שכן קשה להבחין בנזילה שמקורה שם.

הנזקים האפשריים עקב נזילה סמויה

נזילה סמויה עשויה לגרום לנזקים רבים עקב הנזילה עצמה והקושי באבחון שלה, מה שמביא להצטברות של מים לאורך זמן רב ולפגמים קשים ולעיתים אף לא ברי תיקון. נזילה סמויה עשויה לגרום לנזק במבנה עצמו ובתשתית שלו. במקרים של בתים ששלדם בנוי מעץ, הצטברות המים לאורך זמן עשויה לגרום לריקבון של העץ וזעזוע שלם של תשתית הבית.

 בנוסף, ישנו האלמנט הכלכלי- שכן, נזילה שכזו באה לידי ביטוי גם בחשבון המים אשר עשוי להרקיע שחקים ולהגיע לסכומים גבוהים מאד עקב הנזילה, וודאי כשמדובר בנזילה שמתפרשת על פני אורך זמן רב. מעבר לנזקים החומריים, הנזק אולי המשמעותי ביותר הוא בזבוז המים הכרוך בנזילות מסוג זה. במדינה כמו ישראל, נזילות מהסוג הזה מזיקות מאד למאמץ החיסכון במים הנחוץ במיוחד.
מומלץ לפעול לאיתור הנזילה הסמויה בהקדם האפשרי, עוד עם הסימפטום הראשון על מנת לחסוך בעלויות ובמשאבים.

מהם הסימפטומים של נזילה סמויה?

כאמור, אמנם קשה לאבחן נזילה סמויה אך עם מספיק ערנות ניתן לשים לב לסממנים מסוימים שיצביעו על נזילה. ראשית, חשבון המים. במידה וחורג מהממוצע ללא סיבה מיוחד, החשד הראשוני הוא לנזילה. שנית, ירידת לחץ המים בתוך הנכס. כשיש נזילה והמים המוזרמים אל צנרת הנכס דולפים החוצה דרך נזילה כלשהי, הדבר משפיע על לחץ המים שאמור להיות בצנרת כולה.

 עוד, לעיתים אפשר להבחין בצבע עכור של המים, מה שעשוי להצביע גם כן על נזילה סמויה. סממן נוסף וברור מאליו הוא כמובן תופעות של רטיבות, עובד וטחב על הקירות או אריחים בולטים ברצפה ובקירות חדר השירותים והמטבח. חשוב מאד להיות ערים לסממנים אלה ומיד עם עלייתם מעל פני השטח, ליצור קשר עם איש מקצוע מומחה ומוסמך שיגלה את הנזילה הסמויה ויתקנה במהירות האפשרית.

פניה למומחים תחסוך לכם כסף רב

במקרים של נזילות סמויות, הדבר הכי חשוב שאפשר לעשות זה למעשה להיות ער לסממנים שונים העשויים להצביע על נזילת מים וכמובן, לתת מענה מהיר לתקלה באמצעות אנשי מקצוע מוסמכים. חשוב לציין כי רשויות המים אינן מעניקות החזר כספי על כספים אשר שולמו בעקבות נזילה סמויה בדירה אשר אינה תוקנה בזמן. כך שיש לפעול בהקדם על מנת לטפל בתקלה. בתרמוסטט איתור נזילות תוכלו ליהנות משירות מהשורה הראשונה ואמצעי איתור הנזילות החדשניים בתחום.