איתור נזילות במבנים

אחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר במבנים מכל הסוגים, לרבות מבני מגורים, בנייני משרדים ומבני תעשייה, הוא נזילה של מים מהצנרת. אחרי הכול, על מנת להעביר מים לברזים שמותקנים בבית צריך להעביר צינורות בתקרות ובקירות, וכל פגיעה בצינורות האלה עלולה לגרום לנזילה. במקרים כאלה חשוב מאוד להזמין חברה המתמחה בתחום של איתור נזילות במבנים, אשר תאתר את מקום הנזילה המדויק בצורה מקצועית ותטפל בבעיה כמה שיותר מהר.

מדוע נגרמת נזילה בצנרת?

איתור נזילות במבנים

נזילה בצנרת מבנים עלולה להיגרם בשל מספר גורמים עיקריים:

  • בלאי – הגורם העיקרי לנזילות. המים שעוברים בצנרת במשך שנים שוחקים אותה, ובסופו של דבר עלולים לגרום להיווצרות של חור או של סדק. המים מחלחלים דרך החורים והסדקים האלה ויוצרים נזילה שעלולה לגרום לנזק רב לקירות בפרט ולמבנה בכלל.
  • שורשי עצים – יש צינורות העוברים בסמוך לקרקע, ונפגעים כתוצאה מחדירה של שורשי עצים לתוכם. שורשים אלה יכולים לגרום לא רק לסתימה של הצינור, אלא גם לסדקים ולחורים. ברגע שיש סדק או חור – יש, כמובן, נזילה.
  • קיפאון של מים – כשמדובר בצינורות מתכת ולא בצינורות PVC, מים שקופאים בהם עלולים לגרום לכך שתהיה נזילה.

איך מבצעים איתור נזילות במבנים?

איתור נזילות במבנים התבצע בעבר באמצעות הערכה של אינסטלטור שהתמחה בתחום, וכלל ברוב המקרים שבירה של קירות במקומות לא נכונים. הטכנולוגיה שקיימת היום מאפשרת לאינסטלטורים המתמחים בתחום לבצע איתור נזילות במבנים באמצעים הרבה יותר מתקדמים, שמאפשרים איתור יותר מדויק מבלי לגרום להרבה בלגן. אחד האמצעים הללו הוא מצלמה תרמית, המאפשרת לבצע צילום מיוחד של מה שקורה מאחורי הקיר ולקבל תמונה מדויקת המתבססת על הטמפרטורות שמעבר לקיר. מקומות בהם הטמפרטורה גבוהה יותר הם המקומות החשודים, וכך ניתן לפתוח את הקיר רק במקומות אלה ולא לשבור את כל הקיר.

לכן, אם יש נזילה במבנה מומלץ לפנות לחברה המתמחה באיתור נזילות במבנים אשר עושה שימוש במצלמה תרמית, ולהזמין את נציגיה לביצוע בדיקה יסודית. לאחר קבלת התמונה המדויקת פותחים את הקיר במקומות הרצויים ומבצעים תיקון או החלפה של הצנרת הדולפת

תרמוסטט כאן בשבילכם

חברת תרמוסטט מתמחה באיתור נזילות במבנים באמצעות מצלמה תרמית. אנו מעסיקים אינסטלטורים מוסמכים ומנוסים המתמחים בתחום, ומבצעים את איתור הנזילה ואת תיקונה בצורה המדויקת ביותר.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת שירותי איתור נזילות במבנים – פנו למומחי תרמוטסט!