איתור נזילות במבנים

אחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר במבנים מכל הסוגים, לרבות מבני מגורים, בנייני משרדים ומבני תעשייה, הוא נזילה של מים מהצנרת. אחרי הכול, על מנת להעביר מים לברזים שמותקנים בבית צריך להעביר צינורות בתקרות ובקירות, וכל פגיעה בצינורות האלה עלולה לגרום לנזילה. במקרים כאלה חשוב מאוד להזמין חברה המתמחה בתחום של איתור נזילות במבנים, אשר תאתר את מקום הנזילה המדויק בצורה מקצועית ותטפל בבעיה כמה שיותר מהר.

מדוע נגרמת נזילה בצנרת?

נזילה בצנרת מבנים עלולה להיגרם בשל מספר גורמים עיקריים:

 • בלאי – הגורם העיקרי לנזילות. המים שעוברים בצנרת במשך שנים שוחקים אותה, ובסופו של דבר עלולים לגרום להיווצרות של חור או של סדק. המים מחלחלים דרך החורים והסדקים האלה ויוצרים נזילה שעלולה לגרום לנזק רב לקירות בפרט ולמבנה בכלל.
 • שורשי עצים – יש צינורות העוברים בסמוך לקרקע, ונפגעים כתוצאה מחדירה של שורשי עצים לתוכם. שורשים אלה יכולים לגרום לא רק לסתימה של הצינור, אלא גם לסדקים ולחורים. ברגע שיש סדק או חור – יש, כמובן, נזילה.
 • קיפאון של מים – כשמדובר בצינורות מתכת ולא בצינורות PVC, מים שקופאים בהם עלולים לגרום לכך שתהיה נזילה.
איתור נזילות במבנים

איך מבצעים איתור נזילות במבנים?

איתור נזילות במבנים התבצע בעבר באמצעות הערכה של אינסטלטור שהתמחה בתחום, וכלל ברוב המקרים שבירה של קירות במקומות לא נכונים. הטכנולוגיה שקיימת היום מאפשרת לאינסטלטורים המתמחים בתחום לבצע איתור נזילות במבנים באמצעים הרבה יותר מתקדמים, שמאפשרים איתור יותר מדויק מבלי לגרום להרבה בלגן. אחד האמצעים הללו הוא מצלמה תרמית, המאפשרת לבצע צילום מיוחד של מה שקורה מאחורי הקיר ולקבל תמונה מדויקת המתבססת על הטמפרטורות שמעבר לקיר. מקומות בהם הטמפרטורה גבוהה יותר הם המקומות החשודים, וכך ניתן לפתוח את הקיר רק במקומות אלה ולא לשבור את כל הקיר.

לכן, אם יש נזילה במבנה מומלץ לפנות לחברה המתמחה באיתור נזילות במבנים אשר עושה שימוש במצלמה תרמית, ולהזמין את נציגיה לביצוע בדיקה יסודית. לאחר קבלת התמונה המדויקת פותחים את הקיר במקומות הרצויים ומבצעים תיקון או החלפה של הצנרת הדולפת

תרמוסטט כאן בשבילכם

חברת תרמוסטט מתמחה באיתור נזילות במבנים באמצעות מצלמה תרמית. אנו מעסיקים אינסטלטורים מוסמכים ומנוסים המתמחים בתחום, ומבצעים את איתור הנזילה ואת תיקונה בצורה המדויקת ביותר.

איתור דליפות מבריכות שחייה

בריכות שחייה הן מאגרי מים מלאכותיים אשר נועדו לשמש אותנו לצורך ביצוע פעילות ספורטיבית ולצורך הנאה. על מנת שימלאו את ייעודן, חשוב מאוד לוודא שהמים נשארים בתוכן ושאין נזילה. לשם כך עושים שימוש בצנרת האיכותית ביותר שרק אפשר ודואגים שההתקנה תתבצע על ידי חברה מקצועית ואמינה, אולם גם אם מקפידים על כך – תקלות קורות והזמן גם עושה את שלו, ולפעמים יש נזילות גם מבריכות.

איך מאתרים דליפות בבריכת שחייה?

איתור דליפות בבריכות שחייה מתבצע קודם כל בעזרת העין. אחרי הכול, מפעילי הבריכה יודעים כמה מים אמורים להיות בה, ובכל מקרה בו כמות המים פחותה מהרגיל – חשוב מאוד לברר אם מדובר בדליפה. לצורך כך יש להזמין חברה המתמחה בתחום של איתור .דליפות בבריכת שחייה ואשר מצוידת בציוד המתקדם ביותר שקיים היום בתחום

טכנולוגיה מתקדמת לצורך איתור דליפות בבריכת שחייה

אם בעבר על מנת לאתר דליפה בבריכת שחייה צריך היה לפתוח את הבריכה כולה ולנסות לראות בעין חשופה היכן נמצאת הנזילה המדוברת, הרי שהיום יש עזרים טכנולוגיים מתקדמים שמאפשרים לאתר את הדליפה בצורה מדויקת והרבה יותר פשוטה.

 • רדאר חוקר קרקע – מכשיר שמודד את שינויי הרטיבות בקרקע ויכול לספק אינדיקציה לגבי המקום בו הרטיבות רבה. בעזרת הרדאר אפשר לקבל מידע חשוב לגבי מיקומה הכללי של הדליפה, ואז להתמקד באותו אזור ולאתר את המיקום המדויק.
 • מצלמת ביוב – מצלמה שאמנם מיועדת לצילום קווי ביוב וצנרת, אולם יכולה בהחלט לשמש גם כדי לאתר דליפה בבריכות שחייה. מצלמות אלה מדמות את השטח ואת השינויים שחלו בו, ומאפשרות את המיקוד הנוסף על זה שסיפק הרדאר.
 • מצלמה תרמית – מצלמה תרמית היא אחד המכשירים הטובים ביותר לשימוש בתהליך איתור דליפה בבריכת שחייה. מדובר במצלמה שיכולה לחדור דרך דפנות הבריכה ולספק מידע אודות הטמפרטורות הקיימות מאחורי הקיר. המקום שבו קיימת טמפרטורה גבוהה מאוד הוא, ברוב המקרים, המקום בו קיימת נזילה. בעצם, המצלמה התרמית מאפשרת לבודק המוסמך לדעת בדיוק מאיזה צינור יש דליפה, ולשבור רק במקום הזה את קירות הבריכה.

תרמוסטט מתמחה בתחום של איתור דליפות בבריכות שחייה, ומחזיקה בכל הציוד הדרוש לטובת ביצוע איתור מדויק. ברשותנו רדארים חוקרי קרקע, מצלמות ביוב ומצלמות תרמיות מהמתקדמים ביותר שקיימים היום בתחום ואנו מעסיקים צוות מיומן ומקצועי שיכול לאתר את הדליפה במהירות.

בדיקת מבנים

עומדים לרכוש בית? מעוניינים לבדוק את מצבה של הצנרת בנכס שלכם לפני שיפוץ מתוכנן? חברת תרמוטסט עומדת לצדכם, ומספקת לכם שירותי בדיקת מבנים באמצעות מכשור מתקדם.

כל היתרונות בחברה אחת:

 • ציוד מתקדם ואיכותי, המאפשר צילום צנרת ללא שבירת רצפות
 • צוות מקצוע המספק ייעוץ ענייני
 • בדיקת צנרת ללא שבירה
 • אינדיקציה אמינה למצב הנכס

מדוע חשוב לבצע בדיקת מבנים לפני רכישה?

רכישות נדל”ן נמנות עם ההחלטות החשובות ביותר בחיים שלנו, ובעיות צנרת במבנה עלולות להוביל להוצאות כבדות ובהולות מעבר לעלות הנכס. בעיות צנרת מורידות משמעותית את איכות החיים בבית, כמו גם משפיעות בצורה ישירה על גובה חשבון המים. חברת תרמוטסט מאפשרת לכם להימנע מרכישות בעייתיות באמצעות שירות בדיקת המבנים שלה. אנו מבצעים בדיקת צנרת ומאתרים בעיות של סתימות או נזילות. ההמלצות שלנו יאפשרו לכם להכיר טוב יותר את מצבו של הנכס בטרם הרכישה.

חושבים לעשות שיפוץ?

אנשים רבים ששוקלים להחליף את הריצוף בבית, מוצאים את עצמם בהתלבטות – האם כדאי להחליף באותה ההזדמנות גם את הצנרת? חברת תרמוטסט שמה סוף להתלבטויות, ומאפשרת לכם לגלות מהו המצב האמיתי של הצנרת מבלי לגרום לנזקים, ובתוך פרקי זמן קצרים. אנו עושים שימוש במצלמה תרמית,ובמכשור מתקדם נוסף, וכך מגיעים לתוצאות הדרושות מבלי לשבור את הרצפה. הציוד שלנו מאפשר לבצע בדיקה של כל הצנרת בבית, לרבות זו הנמצאת בתוך הרצפה או בקירות. אתם יכולים לקבל את האינדיקציות הדרושות לכם, ולהחליט את ההחלטות על סמך מצב אמיתי ולא על בסיס השערות.

חברת תרמוטסט מספקת שירותי בדיקת מבנים, ובוחנת לעומק את מצבה של הצנרת בבית. השירות מיועד עבור לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים.

איתור נזילות מחוץ למבנים

נזילה מחוץ למבנה עשויה להיגרם בנסיבות רבות ושונות, ולעתים תוך שילוב של מספר גורמים. דוגמאות לכך ניתן למצוא משום בעיות בצנרת או בביוב הנובעות מריקבון, קריעה, מעיכה, פיצוצים וסתימות, או מבעיות איטום חיצוניות של המבנה כמו בגג, בקירות או בניקוז. חשוב לדעת כי איתור נזילות הינו הליך מורכב המתבצע על ידי איש מקצוע בעל מומחיות בתחום, ושמלאכתו כוללת את כל התשתיות המקיפות את המבנה, לרבות גינות, ביוב, צנרת היקפית ומדרכות.

מאחר שעבודה בלתי מקצועית או מדויקת עלולה להוביל להרס של תשתיות וסביבה, ומכאן להוצאות כבדות, יש לפנות אל בעלי מקצוע שבאמתחתם ידע וניסיון נרחב לצד כלים מתקדמים.

מתי יש צורך להזמין מומחה לאיתור נזילות מחוץ למבנה 

הזמנת מומחה לאיתור נזילות נחוצה ומומלצת במספר מצבים, אשר הנפוצים שבהם הינם:

 • רטיבות בקירות חיצוניים, כולל פאנלים וריצפה הצמודים אליהם.
 • במקרהשלרטיבותקבועהמחוץלמבנה.
 • עקב ריח חוזר ונשנה שלביוב בחצר.
 • לפני רכישת דירה ובעת ביצוע בדק בית, הכולל בדיקת ליקויי בנייה.
 • כאשר קיימת צנרת משותפת של בתים פרטיים או מבני מסחר.
איתור נזילות מחוץ למבנים

מדוע חשוב להזמין חברה מקצועית לאיתור נזילות מחוץ למבנה

הליך מקצועי של איתור נזילות נשען על ידע, ניסיון וציוד מתאימים, המאפשרים איתור מהיר ומדויק של הבעיה, וטיפול בה באמצעים שאינם גורמים הרס. כלים אלו מצויים בידיה של חברת תרמוטסט, שהיא בעלת ניסיון של עשרות שנים בענף ומאחוריה מאות בדיקות מוצלחות.

כל בדיקות החברה מבוצעות בעזרת ציוד טכנולוגי מתקדם, הכולל מצלמות תרמיות ייחודיות ומצלמות לביוב, רדאר חודר קרקע ורדאר חודר בטון, וכן גלאי קול וגלאי קול אלקטרומגנטיים.

חשוב לדעת כי הזמנת חברה שאינה מקצועית או מצוידת היטב, תוביל במרבית המקרים לאבחון בלתי מדויק של מקור הנזילה, ולהרס רב לקירות, לריצוף ולסביבה. מצב זה יעלה באופן ניכר את הוצאות התיקון המקורי, יתבטא בפסולת רבה, ואף יגרור הוצאות כבדות נוספות הכרוכות בתיקון ההרס שנגרם לתשתיות ולסביבה.

כיצד מאתרים באופן מקצועי נזילות מחוץ למבנה

כאמור, איתור נזילות מחוץ למבנים הינו הליך מקצועי הדורש ידע וכלים מתאימים. ההליך כולל מיפוי של תוואי הצנרת, איתור מקור הנזילה בעזרת ציוד מתקדם כמו גלאי רעש או קורלטורים, וטיפול בנזילה ללא הרס. כמו כן, לצורך איתור הנזילה נעזרים במצלמה תרמית אינפרא אדומה, המודדת את הטמפרטורה באזור הנסרק ומספקת מידע אודות מקור הנזילה והיקפה. מדובר בעבודה נקייה ומדויקת, שאינה מצריכה שבירה, הריסה או קידוח על מנת לאתר את הנזילה. מעברלכך,בימינוניתןלא פעם גם לבצע את עבודות התיקון עצמן באופן נקודתיו בלי נזק, כמו עלידי החדרת טלאי ביוב מיוחד לצנרת או פריצת סתימות.

סובלים מנזילה מחוץ למבנה – אל תהססו לפנות למקצוענים

נזילה מחוץ למבנה הינה מטרד סביבתי ואסטטי הפוגע בתשתיות ובסביבת הבית, מוריד מאיכות החיים וגם מזיק לבריאות. לכן, בכל מקרה של נזילה מהרו לפנות לקבלת שירות מהמומחים של חברת תרמוסטט.

להזמנת שירות איתור נזילות מים מחוץ למבנים – פנו למומחי תרמוטסט!

נזילה מחוץ למבנים

בדיקת בית טרם רכישה

 • עומדים לפני רכישת בית? מזל טוב!
 • רכישת דירה היא מן ההחלטות החשובות בחיים, ועל כן חשוב להיערך אליה בצורה נכונה.
 • אל תקנו “חתול בשק” – עשו בדיקת בית קפדנית לפני הקנייה!
בדיקת בית טרם רכישה

מה בודקים בבדיקת בית?

 • תקינות הצנרת.
 • רטיבות סמויה בקירות הבית.
 • דליפות בצנרת.
 • מתן אינדיקציה למועד החלפת הצנרת בדירה.
 • הערכת מצב של איכות הצנרת – מים חמים, קרים וכן ביוב.

רוצים לוודא שהדירה שאתם עומדים לקנות אינה סובלת מבעיות חמורות?
צרו עמנו קשר: 053-7282928

מתי ואיך נערכת בדיקת בית?

כאמור, מקובל לערוך את הבדיקה לפני החתימה הסופית על הסכם הרכישה. הבדיקה מתבצעת בדרך כלל לאור יום. הבדיקה מאפשרת לכם לקבל תמונה מלאה ונכונה יותר על מצבו של הנכס אותו אתם קונים. במהלך הבדיקה עובר כל הבית סריקה יסודית ביותר עם מכשור חדיש ומתקדם הכולל מצלמות תרמוגרפיות אשר סורקות את קירות הבית לשם איתור נזילות גלויות או סמויות, דליפות, כשלי באיטום או כשלים בצנרת ומצלמות ייחודיות לסריקת צנרת הביוב . בסיום הבדיקה מקבל הלקוח חוות דעת מסודרת אשר מלווה בדו”ח כתוב ובתמונות מפורטות (ניתן לקבל גם על גבי דיסק).

בדיקת בית לבתים ישנים

חשוב לזכור שככל שעולה גילה של הדירה, כן עולים גם הסיכויים לתקלות הנובעות מבלאי טבעי. תקלות נפוצות במיוחד בבתים ישנם הן בדרך כלל בצנרת ובמערכות האיטום. חשוב במיוחד לבדוק את מצב הדירות הללו, גם אם המוכרים טוענים שהחליפו צנרת ואטמו את הגג רק לפני כמה חודשים.

בדיקת בית טרם רכישה

נערכים נכון להוצאות

דו”ח בדיקת בית מביא לידי ביטוי לא רק את התקלות כשלעצמן, אלא גם את העלויות המשוערות של התיקון. מטבע הדברים, לא כל פיצוץ בצנרת יוביל לפיצוץ של עסקת הרכישה, אך חשוב שבעלי הבית החדשים יידעו מה מצפה להם כדי להיערך נכון מבחינת לוגיסטית וכלכלית.
מחפשים אנשי מקצוע מובילים לבדיקת בית לפני קנייה? חברת תרמוסטט איתור נזילות במצלמה מספקת לכם שירות מוביל בתחום.

הישראלי הממוצע לוקח את רכבו לבדיקה טרם קניה במכון לבדיקת רכב ואת הדירה שהוא הולך לרכוש? מה איתה? בדקו מה מתרחש מאוחורי הקירות על מנת שלא תופתעו לעתיד לבוא.

הישראלי הממוצע לוקח את רכבו לבדיקה טרם קניה במכון לבדיקת רכב ואת הדירה שהוא הולך לרכוש? מה איתה? בדקו מה מתרחש מאוחורי הקירות על מנת שלא תופתעו לעתיד לבוא.

בדיקת איטום גגות

אחד המאפיינים המובהקים ביותר של עונת החורף הישראלית הם כתמי עובש המופיעים על התקרה של דירות פנטהאוז, דירות גג או באופן כללי על התקרה של דירות הממוקמות בקומה העליונה של בנייני מגורים. לעתים את כתמי העובש מחליפים קילופים מכוערים של שכבת הצבע שמכסה את התקרה ולעתים התופעה ממשיכה עד ממש טפטוף מים מהתקרה. ישנן סיבות רבות שעלולות להוביל לכך שהאיטום של הגג ייפגע. לעתים מדובר על בעיות שיפוע שונות שגורמות להיקוות של מים באזורים מסוימים, לעתים על צינורות ניקוז שנסתמו והובילו להצפת הגג ולעתים על כשלים באיטום הגג כתוצאה מקרעים ביריעות הביטומניות למשל. הנקודה שחשוב להבין היא שעל ידי ביצוע בדיקת איטום מקצועית לגג המבנה, ניתן למנוע מבעוד מועד את חדירת הרטיבות לפנים המבנה ויפה שעה אחת קודם.

כיצד מתבצעת בדיקת איטום גגות?

בעבר, נהגו לבצע בדיקת איטום גגות ע”י הצפת שטח הגג, איטום פתחי הניקוז והמתנה במשך כשלושה ימים לירידת מפלס המים. כפי שאתם מבינים מדובר על תהליך ארוך, מסורבל, יקר עם אפקטיביות מוגבלת. בשנים האחרונות עם חדירתן של טכנולוגיות מתקדמות לתחום, ניתן לבצע את בדיקת איטום הגג במהירות מרבית וביעילות מקסימאלית.

אחת הטכנולוגיות שמתקדמות שחדרו לתחום האינסטלציה, היא השימוש במצלמה התרמית. המצלמה התרמית, הפועלת על עיקרון של החזר חום, מסוגלת להבחין בהפרשי טמפרטורה של פחות מעשירית המעלה ולאתר את המיקום המדויק של הליקוי במערכת האיטום של הגג. כמובן שחשיבות רבה יש לפיענוח התמונות המתקבלות מהמצלמה ולשם כך יש להעזר מיומן ומנוסה.

באילו מקרים מומלץ לערוך את הבדיקה?

ככלל, ההמלצה הגורפת והמקצועית ביותר היא לבצע את בדיקות האיטום באופן תקופתי כל חמש שנים. בנוסף, מומלץ מאוד לבצע את הבדיקה לפני שנכנסים לנכס חדש, בין אם מדובר על נכס שנמצא בשימוש מספר שנים (יד שנייה) ובין אם מדובר על דירה שנרכשה מהקבלן. את הבדיקה מומלץ לבצע לפני החורף על מנת שאת עבודות האיטום או תיקון הליקויים במידה ויהיו נחוצות, ניתן יהיה לבצע לפני תחילת הגשמים.

במידה ואתם מעוניינים להזמין בדיקת איטום גגות מקצועית ואמינה ולקבל תמונת מצב עדכנית ומפורטת בנוגע לאיטום הגג שלכם, זה הזמן ליצור קשר עם המומחים של חברת תרמוטסט, החברה המובילה בתחום בדיקות האיטום והאינסטלציה בישראל.

לא איתרנו לא שילמתם!

קצרים בזמן? השאירו שם + נייד ונחזור אליכם