איתור נזילות בתל אביב

איתור נזילות בתל אביב

נזילות מים מהוות מטרד משמעותי, סיכון בריאותי, מקור להוצאות כספיות לא קטנות ועוד. במקביל, איתור מקור הנזילה הוא לעתים עניין מסובך למדי. מה ניתן לעשות בנידון?

על החשיבות, הדחיפות והבריאות (ועוד)

 – רואים קצת, רטוב הרבה – במקרים רבים, הרטיבות שגלויה כלפי חוץ, היא רק "קצה הקרחון". בפועל, זה הוא רק החלק הגלוי והקטן יחסית, של כתם רטיבות גדול, שהתפשט בתוך הקירות. 

2 – זה הקטן גדול יהיה – נזילה שמתחילה בקטן, אתם לא באמת יודעים כיצד היא תסתיים. בדרך כלל, דברים כאלה רק מחמירים וזה לא "עובר לבד". 

3 – מה שלום השכנים? – רטיבות גלויה אצלכם, עשויה כאמור להצביע על רטיבות נוספת במקומות אחרים, כולל אצל השכנים. כלומר, ייתכן שבגלל נזילה שמקורה אצלכם, ישנה רטיבות גם אצל השכנים. 

4 – נזק מצטבר – רטיבות גורמת לעובש, אשר פוגע בדברים שונים, דוגמת ריהוט מעץ ואפילו בגדים. 

5 – סיכון בריאותי – רטיבות לא בריאה לנו. עובש בוודאי שלא. 

6 – מים וחשמל – הנזילות נעות בתוך הקירות. גם חוטי חשמל וקופסאות חשמל ממוקמים בקירות. הבנתם את הרעיון – מים וחשמל לא מסתדרים טוב ביחד.

7 – בידוד – קירות נועדו גם לספק בידוד תרמי, להקלה בהתמודדות עם מזג האוויר. רטיבות בקירות פוגעת בכך. 

מצלמה טרמית

כיצד מאתרים נזילה? 

כאשר ישנה נזילת מים ולא רואים בבירור מהיכן היא מגיעה, מתחיל תהליך האיתור. אלה השלבים האופייניים שלו: 

בטוחים שיש נזילה? – כשלב ראשוני, ניתן לוודא שכל מקורות המים בדירה סגורים, כולל מכשירים שעושים בהם שימוש (כמכונת כביסה). כעת בודקים את שעון המים, בכדי לראות אם הוא עדיין זז. 

קוראים למקצוענים – כעת, אם בטוחים (או חושדים) שאכן יש נזילה, הגיע הזמן לקרוא למקצוענים. 

מספרים הכול – אנשי המקצוע יתחילו מאיסוף מידע מכם על המצב. כגון – החל ממתי ראיתם סימני רטיבות, שמעתם נזילה או הבחנתם בתנועת שעון המים למרות שהכול סגור? מתי הנזילה מתרחשת במיוחד? האם זה קשור לדברים אחרים כמו שימוש במכשירים מסוימים בדירה?

בדיקה ויזואלית – סביר שבשלב זה, המומחה שהזמנתם יבדוק את הסביבה בעצמו. הוא יבדוק בין השאר אזורים נוספים, אשר עשויים להיות קשורים לנזילה, דוגמת הגג.

גיבוש תכנית פעולה – האינסטלאטור יבחר את הגישה המתאימה מבחינתו לאיתור הנזילה. זאת, כולל שאלת המפתח, באיזה כלי טכנולוגי להשתמש לשם כך או באיזה שילוב של כלים כאלה. 

סריקה יסודית – כעת תבוצע סריקה של אזורים שונים בדירה, לזיהוי נזילות באמצעות הציוד המיוחד. ייתכן שתידרש גם העברת מים בצנרת, במקרים שבהם הנזילה נובעת מהצנרת. 

סיכום והמלצות – בעזרת תוצאות הבדיקה, המומחה יגבש מסקנות ויחליט על המשך הבדיקה (אולי בעזרת מכשיר מסוג אחר) או על סיום הבדיקה. הלקוח יקבל כמובן דיווח על מה שהתגלה והמלצות לטיפול. 

הטכנולוגיות שרואות לכם הכול 

לשם איתור נזילות, המקצוענים משתמשים במגוון אמצעים טכנולוגיים מתוחכמים. אמצעים אלה, מאפשרים לאבחן את המצב ללא צורך בהרס קירות ולבצע אבחון מהיר של שטחים גדולים (במקום לפתוח קירות נקודתית ב"שיטת מצליח"). בכך, הם מצמצמים זמן ועלויות, סביב הצורך בתיקון אחרי פתיחת קירות. בין אמצעים אלה, בולטים במיוחד.

מצלמה תרמית – מצלמה מיוחדת אשר "רואה" לעומק הקיר, באמצעות זיהוי הפרשי חום.

רדאר – מסוגל "לראות" דרך בטון ודרך קרקע. משתמש בגלים אלקטרומגנטיים.

גלאי קול – מכשיר זיהוי נזילות אקוסטי, שמבוסס על מיקרופונים רגישים ביותר. 

מצלמות ביוב – מצלמות מיוחדות מבוססות סיב אופטי, אשר משמשות עבור צילום צנרת ביוב מבפנים. 

זקוקים לשירות איתור נזילת בתל אביב?

צרו קשר  עם המומחים של תרמוטסט 053-7282928

לא איתרנו לא שילמתם!

קצרים בזמן? השאירו שם + נייד ונחזור אליכם