איתור נזילות מים בבית

לא צריך להרוס את הבית כדי למצוא נזילה

נזילה בצנרת עלולה לגרום למטרד קשה בבית ולפגיעה במבנה שלו. לעתים קרובות, קשה מאוד לאתר מהו מקור הנזילה – לפעמים פשוט רואים שהקיר רטוב ונפוח מהרגיל, איך אין שום דרך לדעת לבד ממה הדבר נגרם. בעבר, איתור נזילות מים  היה מצריך שבירה של חלקים גדולים בקירות וברצפה, תוך גרימת הרס ונזק ועם עלות כספית לא מבוטלת. אולם, כיום הטכנולוגיה התפתחה מאוד וניתן לבצע איתור נזילות באמצעים תרמיים מיוחדים שאינם דורשים לשבור אף לא בלטה אחת בביתכם.

 איתור נזילות תרמי

יש מספר דברים שחשוב לדעת לגבי איתור נזילות באמצעים תרמיים:

  • איך זה עובד? – הדבר דומה לאמצעי ראיית הלילה התרמיים שמשתמשים בהם בצבא, אז אם השתמשתם בכאלו בעבר זה ייראה לכם מוכר. קרינת חום פולטת גלי אור בתחום האינפרא האדום, אלו גלים שאינם נראים לעין אך כן ניתן לראותם במצלמות מיוחדות שקולטות אותם. כל דבר בסביבתנו פולט את הקרינה הזאת וגלי האינפרא האדום עוברים דרך קירות. העיקרון העומד מאחורי המצלמה התרמית הוא שאזורים רטובים יהיו קרים יותר מהאזורים שלידם, דבר שייצור בתמונה כתמים כהים. כך, ניתן לזהות ולבצע איתור נזילות מים בקלות, גם אם היא בתוך הקיר.

  • מי מבצע איתור נזילות תרמי ? – לא כל אחד יודע להפעיל את המצלמות התרמיות ובטח שלא לדעת איך לכוון אותן לאזור המועד לפורענות.  יהיה רק איש מקצוע שעוסק בתחום יכול לבצע איתור נזילות. מדובר באנשים שיש להם ידע רחב בתחום האינסטלציה, שיכולים בנוסף לצילום גם לייעץ לגבי פתרון הנזילה.
  • האם אמצעי גילוי הנזילות מוכרח להיות תרמי? – בעיקרון, המכשירים התרמיים הם האפקטיביים ביותר, אך קיימים גם מכשירים אחרים שעקרון הפעולה שלהם מתבסס על רדאר או על מצלמה זעירה, בהם יש שימוש במקרים מסוימים.

תרמוטסט – המומחים באיתור נזילות מתקדם

אנו בחברת תרמוטסט מספקים שירותי איתור נזילות בסטנדרט גבוה עם האמצעים הטכנולוגיים ביותר, ללא שבירת קירות ובלטות. השירות שאנו מספקים מתאים לכל מטרה ולכל סוג של נזילה. התקשרו היום לייעוץ ללא עלות – 053-7282928