בדיקת רטיבות

בדיקת רטיבות בקירות הבית – לא מתעלמים מהבעיה!

אם באמצע שגרת יומכם תפס אתכם ריח רע הנודף מחלל החדר, או שהבחנתם כי באחד מקירות הבית הצבע מתקלף, או בהופעתם של כתמים ושל נפיחות – הרי שמדובר במקרה חריף של נזילה, ואין להתעלם מכך. המצער הוא, שלרוב, דיירי הבית מבחינים בבעיה רק כאשר הנזק כבר הותיר חותמו, על כן, אם אתם מבחינים בשינוי אסטתי, ולו הקטן, בקירות ביתכם, אל תמתינו והזמינו בדיקה של בעל מקצוע.

רטיבות בקירות הבית תתרחשנה עקב נזקי צנרת ישנה או לקויה, פיצוץ צינור ביוב, וכן עקב איטום לקוי ברצפה או בתקרת הבית, המונע את חילחול מי הגשמים או בעת שטיפה או רחצה במקלחת – ולעתים רטיבות יכולה להיווצר כאשר קיימים כל הליקויים הללו. להלן המצבים שבהם תבחינו ברטיבות בקירות ביתכם:

מצבים אלו יתרחשו עקב איטום לקוי במרפסת, בקיר
החיצוני של מדרגות ביתכם, בקיר המקלחת, וכן ברצפת
השכנים שמעליכם.

גיליתם כי הצבע בתקרת ביתכם מתקלף, שעולה ממנו עובש
או בנפיחות? מדובר בחילחול מי גשמים או מרצפת השכנים
מעליכם. זהו מצב שעשוי להיות הרה אסון אם מתעלמים ממנו.

איטום ישן ולקוי או כזה הנעשה שלא כהלכה יגרום למי
השטיפה שלכם, ולמי מקלחת לחלחל לתקרת השכנים ולסכן
אותם. הימנעו מכך ואל תזניחו את הבעיה.

זהו מצב שבו מים “מטפסים” במעלה הקיר מלמטה, הדבר מעיד
על ליקויים חמורים של איטום מבנה – בין אם בריצוף הבית או
מתחת לפני הקרקע.

רטיבות בקירות ועובש – הנזק השקט

נזילה בבית היא בעיה שגוררת אחריה נזקים רבים (שלעתים קרובות כלל אינם נראים לעין), כמו למשל: חול רטוב מתחת לריצוף, אשר גורם לשקיעתו; ריקבון של משקופים ודלתות הבית, וחמור מכך –החלדה של ברזל הבניין, הממוקם ביציקת הבטון ברצפה. מי שמודע לבעיה כזו בדירתו ונמנע מלהזמין בעל מקצוע לצורך בדיקת רטיבות בקיר, רק מחמיר את מצבו ומסכן את בריאותו, שהרי רטיבות בקיר המתפתחת לעובש עשויה לגרום למחלות מסכנות חיים.

מצלמה תרמית לאיתור רטיבות בקיר

בעזרת מצלמה תרמית, ניתן לבצע איתור נזילות – לבדוק את מקור חדירת המים ולחשוף את מקור הנזילה בקיר,או ברצפה. בדיקת רטיבות בקיר, או בכל נקודה בבית באופן שכזה, אינה דורשת הרס ואינה חודרנית –אין צורך לשבור קירות, או לחצוב בהם. 

חשוב לציין נקודה אשר לא רבים מודעים לה – רטיבות בבית היא מפגע תברואתי לכל דבר, והיא מסוכנת לחולי אסטמה, לתינוקות ופעוטות ולמבוגרים!

איתור נזילות מים אינו עניין פשוט המיועד לחובבנים. מדובר במקצוע הדורש מיומנות וניסיון רב – שנים, על מנת לאבחן ולאתר נכון את מקור הבעיה ובכדי להימנע מלגרום נזק מיותר לבית. בדיקת רטיבות בקיר, אשר מבוצעת באופן לא מקצועי, עלולה להביא להחמצה של נזקים בראשית דרכם, ולמנוע גילוי מוקדם וטיפול הולם.

נתקלתם ברטיבות בקיר או באחד מאזורי הבית?

אל תזניחו, התקשרו: 053-7282928 ומומחי תרמוטסט בדרך אליכם!

לא איתרנו לא שילמתם!

קצרים בזמן? השאירו שם + נייד ונחזור אליכם