בדיקת רטיבות בקירות

רטיבות בקירות חיצוניים ופנימיים

אין כמעט אחד שלא נתקל במראה הזה שבו מופיע כתם בצורה שונה ומשונה באחד מקירות הבית – שלא מזמן סיימתם לשפץ. מראה הכתם הזה, שלרוב מלווה בקילוף ונפיחות בצבע, ולעתים גם בעובש, נגרם עקב חדירת מים, בין אם מהקירות החיצוניים בביתכם ובין אם מהקירות הפנימיים. התופעה הזאת לא תיעלם מעצמה, ומי שמאמין בכך או מקווה כי הקיץ החם שלנו יפתור את הבעיה – טועה ומסכן בריאותו ואת דיירי ביתו. רטיבות בקיר עם הזמן תתפתח לעובש, וכן תחליש משמעותית את המבנה שבו קיימת הרטיבות.

לרוב, חילחול מים נובע מליקויים באיטום המבנה, בין אם במרצפות הרצפה, בתקרה או במרפסת. אך ישנם מקרים שמים מצליחים לחדור גם כאשר אין כל ליקויי בנייה, כמו במקרה של פיצוץ צינור מתחת לפני הקרקע או בבניין מגורים. אם נתקלתם, ולו בכתם הקטן או בשינוי אסטתי בקיר הבית, אל תמתינו והזמינו בעל מקצוע.

רטיבות בקירות חיצוניים

לעתים, כשדיירי הבית מבחינים ברטיבות, קיימת הנטייה לחשוב שהרטיבות מגיעה מפנים הבית – למשל עקב מי השטיפה. אך במקרים רבים מדובר ברטיבות המגיעה מקיר חיצוני: מרפסת, רצפת השכן, חדר מדרגות, מרזב השכנים שמטפטף על אחד מקירות ביתכם, כמו כן גם מתחת לחלונות יכולים מי הגשמים לחדור ולחלחל פנימה.

במקרים של רטיבות בקירות חיצוניים, ניתן לאתר את מקור הבעיה בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, לפתור הבעיה ולהימנע מהוצאות ונזקים חריפים יותר בעתיד.

רטיבות בקירות פנימיים

השכן עשה לכם השכמה תוך שהוא צועק עליכם, כי מים חודרים לתוך הבית שלו? כנראה שמדובר ברטיבות המגיעה מאחד מקירות הבית הפנימיי שלכם: איטום לקוי בריצוף אריחי הרצפה, האריחים על גבי הקיר, בריצוף אריחי המקלחת, או בפאנלים בין הרצפה לקיר. כך שאם הבחנתם ברטיבות באחד מהקירות הפנימיים או שמי מהשכנים דאג להסב את תשומת לבם – אל תמתינו והזמינו בדיקה מקצועית לאיתור נזילות.

כל המפגעים בדוח אחד

היתרון הברור בהנפקת דוחות הוא שהלקוח מקבל מידע מפורט אודות המפגעים והכשלים שנתגלו בקירות. חברת תרמוטסט מספקת לכל הלקוחות דוחות מפורטים הכוללים גם המלצות לתיקון הבעיות. צפו בדוחות לדוגמה.

בדיקת עובש בקירות

לעתים קרובות אנו נתקלים במקרים של פגיעה בבתי מגורים ובעסקים, בגלל העלמת עין מתופעת העובש. כשאנו מגיעים אליהם, בדרך כלל כבר מופיעים סימנים שחורים חמורים – או כפי שהוא נקרא בעגה המקצועית: עובש שחור. חשוב לזכור שאין זה רק מטרד אסתטי אלא מפגע תברואתי שעלול להזיק לכם וליקירכם.

הקדימו תרופה למכה ומנעו נזקים! הזמינו עכשיו את תרמוטסט לבדיקת עובש:    053-7282928

איך מזהים שיש עובש בקירות או בתקרה?

השלב הראשוני האופייני להופעת פטריות הוא זיהוי מעין “פרווה” קצרה או אבקה לבנה על הקיר, ובמקרים מסוימים גם כתמים בגוונים צהובים. זהו כבר סימן משמעותי שצריך לגרום לכם לפעול, לפני שהבעיה מחריפה, ריח של טחב מתפשט בכל רחבי המבנה והתגובות האלרגיות מתחילות לצוץ.

עובש עלול לגרום לאסטמה וקשיי נשימה, מיגרנות וכאבי ראש, התעטשויות חוזרות ונשנות, גרד טורדני ובלתי נשלט, צריבה בעיניים ודמע ובמקרים קיצוניים אפילו למוות (כמו שקרה לשחקנית בריטני מרפי)!

ישנם גורמים רבים שגורמים לעובש בקירות:

לעובש בבית ישנן מספר סיבות, למשל:

  • קירות לחים
  • מקומות חשוכים
  • עיבוי פנימי
  • חוסר אוורור
  • לחות שמצטברת על חלונות וקירות שמקורה במשקעים
  • נזילות של צינורות גלויים או נסתרים

איך להיפטר מכתמי העובש?

אחת “משיטות הסבתא” שאנשים רבים נוהגים להשתמש בהם על מנת לטפל בבעיות עובש היא שפשוף הכתמים באמצעות מטלית שנטבלה באקונומיקה וצובעים את המקום עם צבע מיוחד שכביכול נועד לטפל בבעיות רטיבות ועובש.

הבעיה היא שמדובר בפטרייה עמידה במיוחד, שעלולה לחזור אם לא תטפלו בשורש הבעיה. כלומר, יכול להיות שמקור העובש הוא בצינור שהתפוצץ בתוך הקיר, ואם לא תתקנו את הצינור, הרטיבות והלחות שייווצרו במשך הזמן, יגרמו לעובש לשוב ביתר שאת. לכן, חשוב מאוד לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה, כירק כך תשמידו את נבגי העובש, והבעיה לא תשוב. כאן חברת תרמוטסט נכנסת לתמונה: תבצעו בדיקת עובש עם חברה אמינה ומקצועית לשירותכם.

באמתחתה של חברת תרמוטסט ניסיון עשיר בטיפול בבעיות עובש בקירות ובתקרה, ולקוחות רבים ומרוצים. אז אל תתמהמהו, הזמינו אותנו עוד היום ונסייע לכם לשמור על איכות חייכם ועל בריאותכם!

לא איתרנו לא שילמתם!

קצרים בזמן? השאירו שם + נייד ונחזור אליכם