רטיבות קפילארית

תופעת הרטיבות קפילארית

אם הבחנתם בבניין המגורים שלכם, בקירות הבית שלכם מעל הפאנלים, במקלחת מעל שכבת הריצוף או בקיר הבית החיצוני צמוד הקרקע שלכם, ברטיבות אשר מתחילה מהקרקע במעלה הקיר – לא מדובר בתופעת טבע חריגה, כי אם בתופעה הנקראת קפילאריה. רטיבות קפילארית הינה מצב שבו המים, בניגוד לכח המשיכה, מטפסים מעלה. קפילאריות באנגלית פירושה נימים, והתופעה הזו נקראת כך משום מראה המים כצינורות דקים, וככל שאלו דקים יותר, כך המים יטפסו גבוה יותר, כאשר לרוב גובה המים יכולים להגיע עד לכדי מטר

היכן נוצרת רטיבות קפילארית?

תופעת הרטיבות הזאת מעידה על ליקויים חמורים באיטום המבנה, לרבות מתחת לריצוף או לפני הקרקע. רטיבות של מים בתחתית הקיר הינה מסוכנת במיוחד אשר יכולה להחליש משמעותית את יסודות המבנה, לצד העובדה שרטיבות באשר היא תתפתח לעובש, אשר יגרום להתפתחותן של מחלות רבות בדרכי הנשימה. לכן, תכנון נכון של יסודות המבנה, חייב לקחת בחשבון תכנונן של מערכות איטום שתוכל להתמודד עם התופעה של רטיבות קפילארית.

כיצד מאתרים את מקור הרטיבות?

הרטיבות הזו יכולה להגיע ממגוון רחב של מקומות: צינור שהתפוצץ, מי תהום, חילחול מים המגיעים מהשכנים, ועד למי גשמים, וכן בתוך הבית עצמו, כאשר מי השטיפה מחלחלים לתוך הפאנלים ומטפסים כלפי מעלה. כאשר כבר מבחינים בבעיה, קיימות דרכים רבות לאתר את מקורה, וזאת מבלי לשבור ולו קיר אחד, אריח או את שכבת הריצוף.

חברת תרמוטסט הינה בעלת ניסיון רב שנים באיתור נזילות, לרבות נזילות קפילארית, ובמקומות הקשים ביותר להגעה, ע”י שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר, לרבות מצלמה תרמית לאיתור נזילות.

לא איתרנו לא שילמתם!

קצרים בזמן? השאירו שם + נייד ונחזור אליכם