בדק בית

בדק בית הוא מונח מקצועי שמהווה הגדרת מטריה למגוון רחב של בדיקות שמבוצעות במבנה על מנת לאתר בו ליקויים שונים. מקור הליקויים יכול להיות בתהליך הבניה של הנכס, אך הם יכולים להתרחש גם לאחר שנים רבות מהיום בו סיימו לבנות אותו. מדובר על תהליך מורכב שנוגע לכל אספקט ואספקט במבנה. בין היתר מדובר על בדיקת הגג ומערכת האיטום והניקוז שלו, מערכת החשמל, הריצוף והמסגרות (דלתות, חלונות ועוד). עם זאת, החלק החשוב ביותר בפעולה זו היא בדיקת הצנרת, טיב האיטום, מערכת הביוב והניקוז ונזקי רטיבות. חשוב להבין כי נזקים מהקטגוריה הזו הם נזקים מצטברים שלעתים קרובות מתגלים רק זמן רב לאחר שהתרחשו וככל שתקדימו לאתר אותם, כך ניתן יהיה לעצור אותם בשלב מוקדם יותר ולחסוך בעלויות.

מתי צריך לבצע בדיקה שכזו?

לרוב כשאנשים מדברים על בדק בית, הם מתכוונים לבדיקות השונות שיש לבצע לנכס שנרכש מקבלן לפני הכניסה אליו, לבדיקה של נכס לפני רכישה או לבדיקת המבנה שמתבצעת כאשר תקופת האחריות של הקבלן תמה. יחד עם זאת, ישנם מצבים רבים נוספים בהם רצוי לערוך את הבדק. כך למשל מומלץ לבצע זאת לפני שמתחילים לבצע שיפוצים שונים במבנה או לפני מתן רישיון לעסק. בנוסף, בדק תקופתי מומלץ לבצע ברכוש משותף כמו למשל בגגות של מבני מגורים או בחדרי מדרגות משותפים. גם לפני מכירה של בית בן כמה שנים מומלץ לבצע בדיקה מקיפה. הבדיקה יכולה לספק נתונים לגבי עלות השיפוצים הצפויים ולהוות קלף מיקוח בנוגע לשוויו של הנכס.

מי רשאי לבצע את הבדיקות השונות?

חשוב להבין שכשמדובר על בדק בית, בדגש על כל תחום האינסטלציה, ישנו צורך לעשות שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם ומורכב. אי לכך, יש להפקיד את המלאכה בידיהם של אנשי מקצוע מיומנים בלבד שהינם בעלי ניסיון בתחום ושמוכשרים בתפעול הציוד המתקדם. דוגמא טובה למכשור זה היא למשל המצלמה התרמית, הפועלת על עיקרון הפרשי הטמפרטורה ומסייעת לזהות נזילות בצנרת מבלי שנדרש לשבור את הקירות. עם סיום התהליך על הבודקים לספק לכם דו”חות מפורטים שכוללים את מיקום הליקויים, עלות התיקון של כל ליקוי וכן הצהרה בעלת תוקף משפטי של חוות הדעת על מנת שתוכלו להשתמש בה במקרה הצורך בבית המשפט. בנוסף צריכים לכלול המסמכים הנחיות בנוגע לאופן ודרך התיקון של הליקויים ורקע על אנשי המקצוע שלקחו חלק בבדק הבית.

בדק בית לתחום האינסטלציה

במידה ואתם מעוניינים לבצע בדיקה איכותית ויסודית לכל תחום האינסטלציה ולהיות בטוחים כי רק אנשי מקצוע שמתמחים באיתור נזילות ובעיות צנרת, כשלים באיטום או בעיות ביוב וניקוז יבצעו את הבדיקות, זה הזמן ליצור קשר עם המומחים של חברת תרמוטסט, שמהווה את חוד החנית של התחום בישראל.

הדיירים מקבלים דוח מפורט

כשמדובר בבדק הבית, הנפקת דוח המרכז את הכשלים והמפגעים הוא הכרחי למי שעתיד לרכוש דירה או ועד בית המבקשים לתקן הכשלים בבניין המגורים. חברת תרמוטסט מנפיקה דוחות לאחר ביצוע בדק בית – הן לבתים פרטיים והן לבנייני מגורים. לפניכם דוחות לדוגמה:

ריכוז דוחות בנושא בדק בית

ריכוז דוחות בנושא בדק בית להמשך קריאה