איתור נזילות מחוץ למבנים

נזילה מחוץ למבנה עשויה להיגרם בנסיבות רבות ושונות, ולעתים תוך שילוב של מספר גורמים. דוגמאות לכך ניתן למצוא משום בעיות בצנרת או בביוב הנובעות מריקבון, קריעה, מעיכה, פיצוצים וסתימות, או מבעיות איטום חיצוניות של המבנה כמו בגג, בקירות או בניקוז. חשוב לדעת כי איתור נזילות הינו הליך מורכב המתבצע על ידי איש מקצוע בעל מומחיות בתחום, ושמלאכתו כוללת את כל התשתיות המקיפות את המבנה, לרבות גינות, ביוב, צנרת היקפית ומדרכות.

מאחר שעבודה בלתי מקצועית או מדויקת עלולה להוביל להרס של תשתיות וסביבה, ומכאן להוצאות כבדות, יש לפנות אל בעלי מקצוע שבאמתחתם ידע וניסיון נרחב לצד כלים מתקדמים.

מתי יש צורך להזמין מומחה לאיתור נזילות מחוץ למבנה 

הזמנת מומחה לאיתור נזילות נחוצה ומומלצת במספר מצבים, אשר הנפוצים שבהם הינם:

  • רטיבות בקירות חיצוניים, כולל פאנלים וריצפה הצמודים אליהם.
  • במקרהשלרטיבותקבועהמחוץלמבנה.
  • עקב ריח חוזר ונשנה שלביוב בחצר.
  • לפני רכישת דירה ובעת ביצוע בדק בית, הכולל בדיקת ליקויי בנייה.
  • כאשר קיימת צנרת משותפת של בתים פרטיים או מבני מסחר.
מונה מים

מדוע חשוב להזמין חברה מקצועית לאיתור נזילות מחוץ למבנה

הליך מקצועי של איתור נזילות נשען על ידע, ניסיון וציוד מתאימים, המאפשרים איתור מהיר ומדויק של הבעיה, וטיפול בה באמצעים שאינם גורמים הרס. כלים אלו מצויים בידיה של חברת תרמוטסט, שהיא בעלת ניסיון של עשרות שנים בענף ומאחוריה מאות בדיקות מוצלחות.

כל בדיקות החברה מבוצעות בעזרת ציוד טכנולוגי מתקדם, הכולל מצלמות תרמיות ייחודיות ומצלמות לביוב, רדאר חודר קרקע ורדאר חודר בטון, וכן גלאי קול וגלאי קול אלקטרומגנטיים.

חשוב לדעת כי הזמנת חברה שאינה מקצועית או מצוידת היטב, תוביל במרבית המקרים לאבחון בלתי מדויק של מקור הנזילה, ולהרס רב לקירות, לריצוף ולסביבה. מצב זה יעלה באופן ניכר את הוצאות התיקון המקורי, יתבטא בפסולת רבה, ואף יגרור הוצאות כבדות נוספות הכרוכות בתיקון ההרס שנגרם לתשתיות ולסביבה.

כיצד מאתרים באופן מקצועי נזילות מחוץ למבנה

כאמור, איתור נזילות מחוץ למבנים הינו הליך מקצועי הדורש ידע וכלים מתאימים. ההליך כולל מיפוי של תוואי הצנרת, איתור מקור הנזילה בעזרת ציוד מתקדם כמו גלאי רעש או קורלטורים, וטיפול בנזילה ללא הרס. כמו כן, לצורך איתור הנזילה נעזרים במצלמה תרמית אינפרא אדומה, המודדת את הטמפרטורה באזור הנסרק ומספקת מידע אודות מקור הנזילה והיקפה. מדובר בעבודה נקייה ומדויקת, שאינה מצריכה שבירה, הריסה או קידוח על מנת לאתר את הנזילה. מעברלכך,בימינוניתןלא פעם גם לבצע את עבודות התיקון עצמן באופן נקודתיו בלי נזק, כמו עלידי החדרת טלאי ביוב מיוחד לצנרת או פריצת סתימות.

סובלים מנזילה מחוץ למבנה – אל תהססו לפנות למקצוענים

נזילה מחוץ למבנה הינה מטרד סביבתי ואסטטי הפוגע בתשתיות ובסביבת הבית, מוריד מאיכות החיים וגם מזיק לבריאות. לכן, בכל מקרה של נזילה מהרו לפנות לקבלת שירות מהמומחים של חברת תרמוסטט.

להזמנת שירות איתור נזילות מים מחוץ למבנים – פנו למומחי תרמוטסט!