מאתר נזילות מים

 חשוב לבצע בדיקות שוטפות לנזילות מים ולאתר אותם במהירות האפשרית.  אולם נזילות פחות גלויות לעין יכולות להיבדק לעומק רק על-ידי מאתר נזילות מוסמך. נזילות שאינן ברורות לעין עשויות להוביל למעמסה כלכלית גדולה. לכן, מומלץ במקרים אלה לשכור מאתר נזילות מים  מקצועי ומנוסה על מנת למנוע נזקים פוטנציאליים עתידיים.

מאתר נזילות לגילוי נזילה סמויה

מאתר נזילות מים עובר הכשרות טכניות ייחודיות אשר מקנות לו ידע טכני נרחב. מאתר נזילה  יבצע תחילה בדיקה מקיפה של הבית על מנת לסרוק מקורות פוטנציאליים לנזילות. הוא ישתמש במצלמה תרמוגרפית –  בטכנולוגיות אינפרא על מנת לאתר נזילות (על בסיס טמפרטורות וגם באזורים שאינם נגישים).

מאתר נזילות מים  משתמש במגוון כלים, כגון: מד לחץ מים (יש לציין בהקשר זה, כי כאשר בבדיקת לחץ המים מתגלה תנועתיות רבה ללא שימוש במים – הרי הדבר מהווה אינדיקציה לבעיות בתחום), מד לחות (מאפשר השוואות בכל חלקי הבית ומאתר מקורות פוטנציאליים לבעיה), ערכת אבחון מים (בעיקר לצרכי בדיקות כימיות של המרכיבים) וכן כלים נוספים המאפשרים חדירה לאזורים מזעריים וסבוכים בבית.

מאתר נזילות מים

בחינה מקיפה של צנרת הבית

מאתר נזילות מים בוחן את כלל הצנרת שעוברת בבית. במקרים ברורים, ניתן לאתר בעין את מקור הדליפה הפוטנציאלי. במקרים פחות ברורים, נעשה שימוש במכשירים מיוחדים לאיתור נזילות. חשוב להבין כי מאתר נזילות מים  עובר הכשרה טכנולוגית בתפעול המכשירים, ולכן יש לוודא כי אכן מגיע בעל מקצוע מוסמך בנושא. המכשיר לבדיקת הנזילות מתבסס על היבטים תרמיים, כלומר על-פי מדידת הטמפרטורה בחלק מסוים בבית ניתן לאתר נזילה (על-פי מקורות תרמיים שמוצגים על פני המכשיר). חשוב בסיום עבודתו של בעל המקצוע לדרוש סיכום מפורט של ממצאיו, אשר יכלול את כלל הנקודות החשודות בבית כמקור לנזילה וכן את כלל הנתונים שהתגלו במכשירי המדידה.

איתור נזילה מוקדם ימנע בזבוז מים וכסף

 נזילה במבנה עלולה לגרום לנזקים שונים הן מבחינה בטיחות ותנאי מגורים והן מבחינה נזקים פיזיים למבנה והוצאות כספיות רבות – הן עבור חשבון המים והם עבור טיפול בתקלה שלא אותרה בתחילתה; ראשית, קיימת סכנה בטיחותית – היות ובמרבית הבתים קיימים שלל מכשירים חשמליים, קיים חשש שדליפה תגיע לאזור המכשירים ותגרום לנזק בטיחותי כבד. שנית – השקעה בטווח הזמן הקצר בתיקון מלא של בעיות הנזילה תוביל בעתיד לחסכון בהוצאות כספיות פוטנציאליות לתיקון נזקים. בנוסף, מגורים במצב כזה אינם נוחים – ואף עשויים  להוריד את שווי הנכס עצמו.  במידה וקיים חשד לנזילה במבנה יש לפנות בהקדם למאתר נזילות מים מומחה שיבדוק את  המבנה ויאתר את מקור הנזילה.

 

זקוקים למאתר נזילות מים?
התקשרו לתרמוטסט לאיתור נזילה מדויק ללא הרס למבנה!
053-7282928