מאתר נזילות מים

 הן מסיבות כלכליות והן מסיבות סביבתיות – על בעלי בית לבצע בדיקות שוטפות בנוגע לחשש לנזילות מים ולאתרם במהירות האפשרי בעלי בית רבים מסוגלים לאתר ולהגיב במהירות למקורות רגילים לנזילות מים, כמו שירותים וחדרי רחצה, אולם נזילות פחות ברורות יכולות להיבדק לעומק רק על-ידי מאתרי נזילות מוסמכים. נזילות שאינן ברורות לעין עשויות להוביל למעמסה כלכלית גדולה על בעל הבית בכל הנוגע לתשלום חשבונות, מבלי שיהיה ידוע לו שבכלל קיימת בעיה. לכן, מומלץ במקרים אלה לשכור מאתרי נזילות מקצועיים ומנוסים, על מנת למנוע נזקים פוטנציאליים עתידיים.

מאתר נזילות מקצועי יוכל לאתר נזילות ברחבי הבית, אשר סמויות מעיני הדיירים

מאתרי נזילות עוברים הכשרות טכניות ייחודיות אשר מקנות להם ידע טכני נרחב (על כך תעיד העובדה שהם מגיעים עם שלל מכשירים
טכנולוגיים לביצוע הבדיקה). מאתרי נזילות יבצעו תחילה בדיקה מקיפה של הבית על מנת לסרוק מקורות פוטנציאליים לנזילות. הם יעשו שימוש במצלמה תרמוגרפית – אשר עושה שימוש בטכנולוגיות אינפרא על מנת לאתר נזילות (על בסיס טמפרטורות וגם באזורים שאינם נגישים).

כמו כן, מאתרי נזילות יצטיידו בשלל אמצעים, כגון: מד לחץ מים (יש לציין בהקשר זה, כי כאשר בבדיקת לחץ המים מתגלה תנועתיות רבה ללא שימוש במים – הרי הדבר מהווה אינדיקציה לבעיות בתחום), מד לחות (מאפשר השוואות בכל חלקי הבית ומאתר מקורות פוטנציאליים לבעיה), ערכת אבחון מים (בעיקר לצרכי בדיקות כימיות של המרכיבים) וכן כלים נוספים המאפשרים חדירה לאזורים מזעריים וסבוכים בבית.

מאתר נזילות מים

בחינה מקיפה של צנרת הבית

מאתרי נזילות בוחנים את כלל הצנרת שעוברת בבית. במקרים ברורים, ניתן לאתר בעין את מקורות הדליפה הפוטנציאליים. במקרים פחות ברורים, נעשה שימוש במכשירים מיוחדים לאיתור נזילות. חשוב להבין כי מאתרי נזילות עוברים הכשרה טכנולוגית בתפעול המכשירים, ולכן יש לוודא כי אכן מגיע בעל מקצוע מוסמך בנושא. המכשיר לבדיקת הנזילות מתבסס על היבטים תרמיים, כלומר על-פי מדידת הטמפרטורה בחלק מסוים בבית ניתן לאתר נזילה (על-פי מקורות תרמיים שמוצגים על פני המכשיר). בעבר, נעשו עבודות יותר מסובכות בתחום והיה צורך בהשקעת כספים לא מבוטלת. חשוב בסיום עבודתו של בעל המקצוע לדרוש סיכום מפורט של ממצאיו, אשר יכלול את כלל הנקודות החשודות בבית כמקור לנזילה וכן את כלל הנתונים שהתגלו במכשירי המדידה.

איתור מוקדם של הנזילה ימנע בזבוז מים ונזקים משמעותיים למבנה

 רנזילה במבנה עלולה לגרום לנזקים שונים הן מבחינה בטיחות ותנאי מגורים והן מבחינה נזקים פיזיים למבנה והוצאות כספיות רבות – הן עבור חשבון המים והם עבור טיפול בתקלה שלא אותרה בתחילתה; ראשית, קיימת סכנה בטיחותית – היות ובמרבית הבתים קיימים שלל מכשירים חשמליים, קיים חשש שדליפה תגיע לאזור המכשירים ותגרום לנזק בטיחותי כבד. שנית – השקעה בטווח הזמן הקצר בתיקון מלא של בעיות הנזילה תוביל בעתיד לחסכון בהוצאות כספיות פוטנציאליות לתיקון נזקים. בנוסף, מגורים במצב כזה אינם נוחים – ואף עשויים  להוריד את שווי הנכס עצמו. הלכך, במידה וקיים חשד לנזילה במבנה יש לפעול ללא עיכוב ולפנות למאתר נזילות מומחה אשר יבדוק באופן מקצועי את המבנה ויאתר את מקור הנזילה.

זקוקים למאתר נזילות מים? פנו אל תרמוטסט ואנו נדאג כי בהקדם יגיע אליכם מאתר נזילות מומחה אשר יבצע איתור נזילה מדויק ללא הרס למבנה!