צילום קווי ביוב

הצפת שפכים, או הצפת מי ביוב, יכולה לגרום לנזק סביבתי חמור, לצחנה בלתי נסבלת, ובעיקר גם למפגעים בריאותיים, שאסור להתעלם מהם. הצפה כזו יכולה להיגרם מסיבות שונות. במקרים מסוימים מדובר בפסולת שהצטברה בביוב וגורמת לסתימתה. במקרים אחרים הסיבה לכך נעוצה בשל חדירת שורשי עצים אל מעמקי האדמה וישירות אל הצנרת עצמה או בסדקים והתפוררות של המערכת הישנה. ההצפה יכולה להיות במערכת הביוב המשותפת בבתים רבי קומות, היא יכולה להיות בדירות קרקע וגם בצינורות הביוב, השייכים לרחוב או אפילו לעיר כולה. הנזקים הנלווים להצפה הזו, כאמור, הם חמורים מאד ויש לטפל בה במהירות האפשרית וכבר עם הופעתה.

צילום תשתיות באמצעות טכנולוגיית אל-הרס

בעוד שבעבר כדי לאתר את מקור הסיבה להצפה נדרשו לשבור קירות, מרצפות ולהרוס חלקים שונים במבנה, היום ניתן לטפל בכך אחרת ומבלי לגרום להרס או שבר מיותר. בעזרת טכנולוגית אל-הרס, שכפי שניתן להסיק משמה, איננה מצריכה את שבירת והריסת המבנה, אפשר לאתר את מקור הבעיה באופן מדויק.

קיימות מספר שיטות צילום קווי ביוב:

שיטה ראשונה צילום קווי ביובהשיטה הראשונה כוללת שימוש במצלמות תרמיות, הממירות את קרינת החום שבמקום לקשת רחבה של צבעים. הבדלי הטמפרטורה, הבאים לידי ביטוי בצבעים השונים שמתגלים במקום, יכולים להעיד על מקור הבעיה ועל מיקומה המדויק.

שיטה שניה צילום קווי ביובמצלמות וידאו אנדוסקופיות הן דרך נוספת לאיתור מקורה של הבעיה במערכת והן יכולות, בשל קוטרן הזעיר, לחדור לצינורות הביוב והמים, שאינם חדירים למצלמות ביוב אחרות. בעזרתן אפשר לזהות חפצים או גופים שונים שתקועים בצינורות הביוב, ושהם אלה שגרמו להצפה.

שיטה שלישית צילום קווי ביובקורלטור הוא פתרון חדשני נוסף, המזהה את הנזילה או את הדליפה על פי גלי הקול, שנוצרים במקום במהלכה. הוא מסוגל לנתח את עוצמת הקול ולזהות באופן מדויק במיוחד את מוקד הנזילה.

שיטה רביעית צילום קווי ביובהגלאי האלקטרומגנטי יכול באמצעות גליו לחדור למעמקי הבטון והקרקע ולאתר, בסוגים שונים של תשתיות לרבות תשתית של ביוב ומים, את מוקד הבעיה.

כל אחת משיטות מתקדמות אלו יכולות לזהות את הסיבות להצפת השפכים ואת מיקומה המדויק של הבעיה. היתרונות שבהן הן רבים: דיוק מרבי, איתור מהיר וכל זאת מבלי לשבור את הקירות או לגרום לנזקים אחרים. המכשירים שבהם נעשה שימוש במהלך העבודה הינם מתקדמים במיוחד וכוללים טכנולוגיות חדשניות. חשוב לנצל את יתרונותיהן של שיטות אלו ולפנות לחברות המתמחות בכך. בעוד שפנייה לאינסטלטור שאיננו מצויד בטכנולוגית אל-הרס יכולה לגרום להוצאות מיותרות ולעיתים גם לפגיעה במבנה עצמו, שימוש בפתרונות החדשניים האלה הוא הדרך הנכונה להתמודד עם כך. לאחר איתור מקור ההצפה, ניתן לבצע את התיקון ואת הטיפול הנדרש במערכת.

לסיכום

צילום קווי ביוב באמצעות טכנולוגיית אל-הרס היא השיטה המומלצת ביותר כיום במקרים של הצפת מי ביוב והדרך הנכונה ביותר להתמודד עם כל הנזקים הנלווים לה. הצילום, שכולל שימוש במצלמות חדשניות ומתקדמות מאד, עוזר להגיע לאזורים עמוקים מאד ולגלות את מקור הבעיה במהירות רבה.