בדיקת איטום גגות

אחד המאפיינים המובהקים ביותר של עונת החורף הישראלית הם כתמי עובש המופיעים על התקרה של דירות פנטהאוז, דירות גג או באופן כללי על התקרה של דירות הממוקמות בקומה העליונה של בנייני מגורים. לעתים את כתמי העובש מחליפים קילופים מכוערים של שכבת הצבע שמכסה את התקרה ולעתים התופעה ממשיכה עד ממש טפטוף מים מהתקרה. ישנן סיבות רבות שעלולות להוביל לכך שהאיטום של הגג ייפגע. לעתים מדובר על בעיות שיפוע שונות שגורמות להיקוות של מים באזורים מסוימים, לעתים על צינורות ניקוז שנסתמו והובילו להצפת הגג ולעתים על כשלים באיטום הגג כתוצאה מקרעים ביריעות הביטומניות למשל. הנקודה שחשוב להבין היא שעל ידי ביצוע בדיקת איטום מקצועית לגג המבנה, ניתן למנוע מבעוד מועד את חדירת הרטיבות לפנים המבנה ויפה שעה אחת קודם.

כיצד מתבצעת בדיקת איטום גגות?

בעבר, נהגו לבצע בדיקת איטום גגות ע”י הצפת שטח הגג, איטום פתחי הניקוז והמתנה במשך כשלושה ימים לירידת מפלס המים. כפי שאתם מבינים מדובר על תהליך ארוך, מסורבל, יקר עם אפקטיביות מוגבלת. בשנים האחרונות עם חדירתן של טכנולוגיות מתקדמות לתחום, ניתן לבצע את בדיקת איטום הגג במהירות מרבית וביעילות מקסימאלית.

אחת הטכנולוגיות שמתקדמות שחדרו לתחום האינסטלציה, היא השימוש במצלמה התרמית. המצלמה התרמית, הפועלת על עיקרון של החזר חום, מסוגלת להבחין בהפרשי טמפרטורה של פחות מעשירית המעלה ולאתר את המיקום המדויק של הליקוי במערכת האיטום של הגג. כמובן שחשיבות רבה יש לפיענוח התמונות המתקבלות מהמצלמה ולשם כך יש להעזר מיומן ומנוסה.

באילו מקרים מומלץ לערוך את הבדיקה?

ככלל, ההמלצה הגורפת והמקצועית ביותר היא לבצע את בדיקות האיטום באופן תקופתי כל חמש שנים. בנוסף, מומלץ מאוד לבצע את הבדיקה לפני שנכנסים לנכס חדש, בין אם מדובר על נכס שנמצא בשימוש מספר שנים (יד שנייה) ובין אם מדובר על דירה שנרכשה מהקבלן. את הבדיקה מומלץ לבצע לפני החורף על מנת שאת עבודות האיטום או תיקון הליקויים במידה ויהיו נחוצות, ניתן יהיה לבצע לפני תחילת הגשמים.

במידה ואתם מעוניינים להזמין בדיקת איטום גגות מקצועית ואמינה ולקבל תמונת מצב עדכנית ומפורטת בנוגע לאיטום הגג שלכם, זה הזמן ליצור קשר עם המומחים של חברת תרמוטסט, החברה המובילה בתחום בדיקות האיטום והאינסטלציה בישראל.