רטיבות בקירות חיצוניים ופנימיים

אין כמעט אחד שלא נתקל במראה הזה שבו מופיע כתם בצורה שונה ומשונה באחד מקירות הבית – שלא מזמן סיימתם לשפץ. מראה הכתם הזה, שלרוב מלווה בקילוף ונפיחות בצבע, ולעתים גם בעובש, נגרם עקב חדירת מים, בין אם מהקירות החיצוניים בביתכם ובין אם מהקירות הפנימיים. התופעה הזאת לא תיעלם מעצמה, ומי שמאמין בכך או מקווה כי הקיץ החם שלנו יפתור את הבעיה – טועה ומסכן בריאותו ואת דיירי ביתו. רטיבות בקיר עם הזמן תתפתח לעובש, וכן תחליש משמעותית את המבנה שבו קיימת הרטיבות.

לרוב, חילחול מים נובע מליקויים באיטום המבנה, בין אם במרצפות הרצפה, בתקרה או במרפסת. אך ישנם מקרים שמים מצליחים לחדור גם כאשר אין כל ליקויי בנייה, כמו במקרה של פיצוץ צינור מתחת לפני הקרקע או בבניין מגורים. אם נתקלתם, ולו בכתם הקטן או בשינוי אסטתי בקיר הבית, אל תמתינו והזמינו בעל מקצוע.

איתור מקור רטיבות

רטיבות בקירות חיצוניים

לעתים, כשדיירי הבית מבחינים ברטיבות, קיימת הנטייה לחשוב שהרטיבות מגיעה מפנים הבית – למשל עקב מי השטיפה. אך במקרים רבים מדובר ברטיבות המגיעה מקיר חיצוני: מרפסת, רצפת השכן, חדר מדרגות, מרזב השכנים שמטפטף על אחד מקירות ביתכם, כמו כן גם מתחת לחלונות יכולים מי הגשמים לחדור ולחלחל פנימה.

במקרים של רטיבות בקירות חיצוניים, ניתן לאתר את מקור הבעיה בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, לפתור הבעיה ולהימנע מהוצאות ונזקים חריפים יותר בעתיד.

רטיבות בקירות פנימיים

השכן עשה לכם השכמה תוך שהוא צועק עליכם, כי מים חודרים לתוך הבית שלו? כנראה שמדובר ברטיבות המגיעה מאחד מקירות הבית הפנימיי שלכם: איטום לקוי בריצוף אריחי הרצפה, האריחים על גבי הקיר, בריצוף אריחי המקלחת, או בפאנלים בין הרצפה לקיר. כך שאם הבחנתם ברטיבות באחד מהקירות הפנימיים או שמי מהשכנים דאג להסב את תשומת לבם – אל תמתינו והזמינו בדיקה מקצועית לאיתור נזילות.

כל המפגעים בדוח אחד

היתרון הברור בהנפקת דוחות הוא שהלקוח מקבל מידע מפורט אודות המפגעים והכשלים שנתגלו בקירות. חברת תרמוטסט מספקת לכל הלקוחות דוחות מפורטים הכוללים גם המלצות לתיקון הבעיות. צפו בדוחות לדוגמה.